Workshop 2014, Poland


PL/Jarocin

Pierwsza część warsztatów odbyła się w Jarocinie, niewielkim, urokliwym miasteczku położonym w zachodniej Polsce. Tematem warsztatów był festiwal rockowy sięgający swą historią wczesnych lat osiemdziesiątych oraz będący w Polsce symbolem aspiracji do wolności słowa i tolerancji.
Istotą warsztatów była nauka zasad fotografii dokumentalnej, a każdy z uczestników przygotował własny cykl fotografii, których część zawiera wystawa. Prowadzenie zajęć objął Tomasz Tomaszewski, fotograf prasowy od dwudziestu lat związany z National Geographic.

PL/Silesia

Druga część warsztatów prezentuje życie codzienne Górnego Śląska, industrialnego obszaru położonego w południowo-zachodniej Polsce. Tam też odbyły się międzynarodowe warsztaty, które miały na celu wymianę kulturalną między Polską a Norwegią i przyczynić się do przybliżenia uczestnikom historii regionu. Robotnicze dzielnice oraz zabytkowa architektura industrialna stała się inspiracją do cyklu fotografii prezentowanych na wystawie. Powstały one pod okiem fotografa prasowego Arkadiusza Goli, który od wielu lat zajmuje się przedstawieniem współczesnego Śląska i propagowaniem wiedzy o jego historii.

Istotą naszego projektu była też chęć pokazania złożoności polskiej historii i kultury norweskim uczestnikom warsztatów. Każdy z nas próbował odnaleźć  w natłoku zdarzeń jakiś element, który go zainspirował. Przedstawione fotografie, są owocem naszych poszukiwań, które były  wspaniałą zabawą. Za rok spotykamy się w Norwegii i zmierzymy się ze skandynawską częścią projektu.

Galerie:
>Damian Andrzejewski,
>Joanna Chmura,
>Maciej Ciara,
>Barbara Deja,
>Elżbieta Deja,
>Piotr Gregorczyk,
>Włodzimierz Kościelniak,
>Robert Koziarski,
>Adrian Larisz,
>Anna Nowogrodzka,
>Gry Sissel Opsvik,
>Urszula Ostrowska,
>Mai Phan,
>Merete Sæther,
>Marius Strande,
>Zbigniew Zontek

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *