FILMOWA JESIEŃ W AKADEMII

palac
WARSZTATY POSTPRODUKCJI FILMOWEJ W JAROCINIE
26 września polsko-norweska grupa filmowa rozpoczęła prace postprodukcyjne nad materiałami nakręconymi w Oslo. Montaż będzie przebiegał pod opieką artystyczną Marcina Kota Bastkowskiego (montażysta filmowy i telewizyjny, członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów). Uczestnicy wezmą udział w wykładach mistrzowskich i indywidualnych konsultacjach, które uzupełnią inspirujące pokazy filmowe: „Between 2 fires” w reżyserii Agnieszki Łukasiak, „Something better to come” Hanny Polak oraz „Fala” Piotra Łazarkiewicza.

Filmy fabularne i dokumentalne powstałe w ramach warsztatów będzie można obejrzeć na premierowym pokazie 29 września 2015 r. o godzinie 19:00 w Pałacu Radolińskich w Jarocinie.


OTWARTE WYKŁADY MISTRZOWSKIE – OLSZTYN

W weekend 10-11 października Akademia zagości w Olsztynie. W sobotę o godzinie 13:00 Janusz Kondratiuk poprowadzi wykład na temat reżyserii w filmie fabularnym, natomiast w niedzielę odbędą się dwa spotkania mistrzowskie: o 11:00 Cezary Harasimowicz opowie o roli scenariusza w filmie fabularnym, zaś o 14:15 Hanna Polak przedstawi tajniki reżyserii w filmie dokumentalnym, oraz opowie o swoim najnowszym obrazie „Something better to come”, zdobywającym kolejne nagrody na międzynarodowych festiwalach.
Wykłady odbędą się w olsztyńskim kinie Helios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *